nietypowe formy zatrudnienia

nietypowe formy zatrudnieniaW miastach takich, jak Maków Podhalański znalezienie pracy nie zawsze jest łatwe. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy próbują różnych kanałów. Część z nich decyduje się na zatrudnienie w dość niecodziennych miejscach. O czym mowa? Szczegóły poniżej.

Miasto historią płynące

Tutejsze ziemie mogą poszczycić się dość bogatą historią. To właśnie dlatego spora część tutejszej ludności kultywuje ludowe tradycje. Należą do nich m.in. słynny haft makowski, a także niecodzienne rękodzieło. Faktem jest również, iż tereny Makowa Podhalańskiego od zawsze słynęły z bardzo utalentowanych muzyków. Tak też pozostało do dzisiaj.

Kluby, stowarzyszenia i fundacje

Bogata przeszłość historyczna, dobre serca mieszkańców, kultywowanie rodzimych tradycji to główne przesłanki, które sprawiają, że na terenie Makowa Podhalańskiego, swoje siedziby zlokalizowały liczne fundacje, kluby, czy różnego rodzaju stowarzyszenia.

Niecodzienne miejsca pracy

Owszem część z nich działa pro bono. Są jednak i takie, których codzienna działalność jest wspierana ze środków, które pochodzą z kasy państwa. Wśród nich prym wiedzie Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Jej głównym zadaniem jest aktywizacja zarówno społeczna, jak i zawodowa osób niepełnosprawnych. FAR ma swoje biura regionalne w każdym województwie w kraju. Co za tym idzie, zatrudnia w nich pracowników etatowych.

Poza wspomnianą wyżej fundacją, na terenie miasta działa jeszcze spory odsetek innych instytucji. Niektóre zatrudniają pracowników, a inne proponuję zamienne formy np. wolontariat, czy umowy cywilnoprawne. Faktem jest jednak, iż dla mieszkańców są to potencjalne miejsca pracy w mieście.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *