klucz do sukcesu

klucz do sukcesuStabilna sytuacja finansowa i niczym nieograniczone możliwości rozwoju. Dla jednych poprzednie zdanie może brzmieć niczym tani slogan reklamowy. Są jednak i tacy, dla których stwierdzenie to jest codziennością w Libiążu. O kim mowa? Na początku zacznijmy jednak od dwóch (skrajnie różnych) form zarabiania pieniędzy.

Etat versus samozatrudnienie

Po pierwsze praca na etacie, która jest wybierana przez większość społeczeństwa w mieście. Z jednej strony daje stabilizację finansową. Pod warunkiem, że twój pracodawca nie zdecyduje inaczej. Z drugiej jednak sprawia, że pracownik jest w pełni uzależniony od swojego przełożonego, który może go nie tylko zwolnić, ale także decydować o wysokości wynagrodzenia. Poza tym etat charakteryzuje się tym, iż nigdy nie wiadomo, na jakich współpracowników trafisz.

W opozycji do pierwszej formy zarobkowania mamy własną działalność gospodarczą, która dla niektórych może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto jednak pamiętać, że już sam pomysł może być gwarancją sukcesu i nieograniczonych możliwości finansowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą tworzyć własną rzeczywistość i mieć olbrzymi wpływ na wszystkie lub większość aspektów swojego miejsca pracy.

Libiąż, a rynek pracy

Konkluzją powyższego artykułu jest fakt, iż w polskiej gospodarce mamy do czynienia z dwiema różnymi formami wykonywania pracy: na etacie oraz na własny rachunek. W mieście, w którym gospodarka prosperuje na dobrym poziomie i jest praca, receptą na sukces jest własna firma. Dlaczego? Powodów jest kilka. Jednak najważniejszy to bogate lokalne społeczeństwo, które chce i może nabywać dobra i usługi.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *