energiczna zabawa

energiczna zabawaPewnie nikt nie słyszałby o tym niewielkim mieście, gdyby nie fakt, że znajduje się w nim jeden z największych w Polsce rodzinnych parków rozrywki. Aktualnie jest to jeden z największych w województwie małopolskim ośrodek turystyczny. Dzięki temu zdecydowana większość mieszkańców miasta znajduje zatrudnienie właśnie w sektorze turystycznym.

Zator to Idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną. Od bardzo dawna jest to obowiązkowy punkt na mapie Wielu rodziców, którzy posiadają dzieci. Nic dziwnego skoro do dyspozycji turystów pozostaje aż pięć parków tematycznych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Miasto jest znane także z posiadania licznych terenów wędkarskich. Jest to zatem idealne miejsce dla wszystkich wędkarzy. Znajdzie się również coś dla tych, którzy lubią zdecydowanie bardziej aktywne formy wypoczynku. Prawdziwa frajda dla fascynatów jazdy na dwóch kółkach to liczne trasy rowerowe. Co ważne to fakt, że są one zróżnicowane zarówno pod względem długości jak i stopnia trudności. Dodatkowo zobaczyć tutaj można wiele zabytków. Należy do nich między innymi kościół parafialny. Budowla została wzniesiona w stylu gotyckim z elementami neogotyku. Ponadto była kilkukrotnie restaurowana. Zatem jej okazałe wnętrza mogą cieszyć oczy odwiedzających ją turystów. Będąc w Zatorze warto też wybrać się na zamek. Początkowo budowla ta pełniła jedynie funkcje obronne. Przebudowa w kolejnych latach uczyniła z niej rezydencję magnacką.

Comments on this post

Total ( 1 ) Comments

robus78

09 : 29 : 02

Energylandia jest super. Polecam!

Odpowiedz

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *