pracownik produkcyjny znajdzie prace od zaraz

pracownik produkcyjny znajdzie prace od zarazWiększości z nas kraina solna kojarzy się z turystyką i bardzo słusznie. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny sektor gospodarczy, w którym ludzie mogą znaleźć zatrudnienie w mieście Wieliczka. Szczegóły poniżej.

Praca jest, a chętnych brakuje

Wieliczka jest dość specyficzną aglomeracją. Dlaczego? Z powodu bliskiej odległości od stolicy województwa. To właśnie Kraków kusi i nęci, zwłaszcza młodych mieszkańców miasta. Nic dziwnego, że w samej Wieliczce zaczyna brakować pracowników fizycznych, a dokładnie pracowników produkcji.

Jak podkreśla większość osób, głównym problemem są zmiany. Bo o ile (nawet z okolicznych miejscowości)można dotrzeć na godzinę 6 rano to już powrót po 22 może być przeszkodą. Ludzie nie chcą nawet słyszeć o zmianach nocnych. A te w branży produkcyjnej występują.

W związku z powyższym pracodawcy dwoją się i troją i próbują zachęcać do aplikowania różnego rodzaju benefitami. Wciąż jednak bezskutecznie. Wieliccy przedsiębiorcy zgodnie twierdzą, że jeszcze kilka lat temu było im o wiele łatwiej obsadzić wolne stanowiska aniżeli obecnie. Miejmy nadzieję, że chętni się znajdą, bo jak wiadomo, produkować w Wieliczce również należy.

Zatem jak wynika z powyższego artykułu, paradoksalnie okazuje się, że im mniej wymagań stawianych na dane stanowisko, tym mniej kandydatów. Czyżby w Wieliczce zapanował już na dobre rynek pracownika?

Comments on this post

Total ( 1 ) Comments

praca w małopolskim

12 : 59 : 25

Zgadza się, że rynek pracy bardzo się zmienił ostatnio. Wielu pracodawców w naszym woj. ma duży problem z obsadzeniem całej załogi. Podwyżki wynagrodzeń są więc nieuniknione.

Odpowiedz

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *