sezon na brak rąk do pracy

sezon na brak rąk do pracyTarnów jest jednym z kluczowych ośrodków turystycznych, gospodarczych i kulturalnych w województwie małopolskim. Oficjalnie miejsce to stało się miastem w 1330 roku. Od tamtego czasu prężnie działa i rozwija się. Obecnie oferuje zatrudnienie w sektorach chemicznym, maszynowym, spożywczym, materiałów budowlanych, włókienniczym oraz  szklarskim.

Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani

Coraz więcej miast i regionów zaczyna odczuwać niedogodności związane z brakiem rąk chętnych do prac, a zwłaszcza sezonowych. W mieście Tarnowie problem ten osiągnął już dość wysoką skalę. Mimo tego, że potencjalni pracodawcy nie zgłaszają lub zgłaszają w niewielkich ilościach takowe wolne wakaty to bardzo potrzebują pracowników. Szczególnie jest to widoczne w okresie wakacyjnym. Gdy temperatury sięgają zenitu, a rolnicy chcąc nie chcąc muszą zbierać swoje, często dość obfite, plony – wówczas zaczyna się kłopot. Bardzo podobnie rzecz ma się w branży turystycznej.

Mimo tego, iż jest to czas, w którym uczniowie opuścili już swoje szkolne ławy, a studenci mają sesję w zapomnieniu – nie wyrażają chęci podejmowania się takich prac. Sytuacja jest o tyle przykra, że dla młodych ludzi zatrudnienie na czas wakacji może być doskonałym sposobem na dorobienie do kieszonkowego. Jest to także świetnie źródło wsparcia dla domowego budżetu. Albo po prostu sposób na przeżycie kolejnego roku bądź semestru w innym mieście, poza wsparciem i bufetem rodzicielskim.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *