Miejsce kultu religijnego wielu Polaków

Miejsce kultu religijnego wielu PolakówKalwaria Zebrzydowska to cel licznych polskich pielgrzymek. W wielu przypadkach także pieszych. Stąd też spore zainteresowanie tym niewielkim malowniczym miastem. Zostało ono założone w pierwszej połowie wieku XVII przez Mikołaja Zebrzydowskiego, ówczesnego wojewodę krakowskiego.

W roku 2015 ta niewielka aglomeracja liczyła niecałe 5000 mieszkańców. Część z nich znajduje zatrudnienie w związku z tym, że miasto jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego i posiada liczne walory turystyczne. Głównie jednak związane z nurtem religijnym.

Co roku również w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywają się jedne z najsłynniejszych targów meblowych. Dodatkowo na terenie miasta działa cech rzemiosł, który skupia rzemieślników z różnych profesji.

Liczba obiektów hotelowo – noclegowych, które są zlokalizowane w mieście nie zaskakuje wielkością. Mieszkańcy, w obawie o to, że pielgrzymi odwiedzają ich rodzinne strony jedynie sezonowo, nie podejmują inicjatywy i nie uruchamiają kolejnych miejsc. Takie inwestycje mogłyby nie tylko dawać schronienie pielgrzymom, ale również przyjmować turystów, którzy przybywają w te strony. Warto też podkreślić, że Kalwaria Zebrzydowska jest zlokalizowana pomiędzy dwoma masywami skalnymi: Beskidem Makowskim oraz Pogórzem Wielickim. Jest to dokładnie w kotlinie rzeki  o nazwie Skawinka i u podnóża Góry Żar oraz Góry Lanckorońskiej.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *