o tym jak redemptoryści odcisnęli swoje piętno w Tuchowie

o tym jak redemptoryści odcisnęli swoje piętno w TuchowieLiczba osób, które na początku lipca odwiedzają miasto, wynosi prawie 100 000. To naprawdę sporo. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, skąd się bierze taka rzesza? Jeśli nie, zapraszam do lektury poniższego artykułu.

Congregatio Sanctissimi Redemptoris

Nieść pomoc ubogim, zarówno duchowo, jak i materialnie to główny cel działalności redemptorystów, czyli zakonników. Zgromadzenie zostało założone w 1732 w Scala koło Neapolu przez Alfonsa Marię de Liguori. Powstało w wyniku biedy i nędzy duchowej oraz materialnej, jaką zaobserwował założyciel i pomysłodawca wśród ludności neapolitańskiej, zwłaszcza u górskich pasterzy. Szacuje się, że obecnie zakonnicy ci działają aż w przeszło 80 krajach europejskich. Co ciekawe, w dniach 1-9 lipca w Tuchowie właśnie odbywa się ich coroczny odpust. Właśnie to wydarzenie ściąga do miasta taką rzeszę ludzi.

Nakarmić ciało i duszę

 Warto podkreślić, że dla lokalnych przedsiębiorców jest to naprawdę wyborny czas. Wiadomo, że przybywające rzesze wiernych będą potrzebować noclegów oraz szerokiej oferty gastronomicznej. Owszem, nie wszyscy decydują się na obecność przez wszystkie dni tegoż wydarzenia, jednak ilość pielgrzymów jest oszałamiająca. Dlatego warto brać przykład z mieszkańców Tuchowa i tak, jak oni wykorzystywać różnego rodzaju okazje do proponowania swoich usług, czy też produktów.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *