miasto w wydaniu turystycznym

miasto w wydaniu turystycznymTrzebinia to piękne i malownicze miasto. Poza tym, że nieustannie się rozwija, zaprasza także do siebie turystów z całego regionu, a nawet kraju.

Atrakcji jest wiele

Wizyta w mieście to przede wszystkim szansa na aktywny wypoczynek. A zatem jest to doskonały punkt docelowy dla osób wykonujących rutynową pracę przy komputerze, ale nie tylko. Trzebinia to także prawdziwa gratka dla miłośników dwóch kółek. Liczne szlaki piesze i rowerowe zachęcają do naprawdę długich wycieczek. Z kolei spory wachlarz fauny i flory sprawia, że możemy pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć oko pięknem natury. Doskonałą pamiątką z wycieczki mogą się także okazać nietuzinkowe zdjęcia.

Warto podkreślić, iż największym atutem miasta są duże kompleksy leśne, stanowiące aż 43% powierzchni gminy. Stąd też spotkać tutaj można sporo grzybiarzy, którzy chętnie sprzedają swoje zbiory.

Dla osób, które lubią aktywność fizyczną, ale są dopiero na początku drogi lub muszą się nieco oszczędzać z różnych powodów, polecam ośrodki sportowe nad Zalewem Chechło, Kozim Brodem, akwen „Balaton” oraz możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku, oferowaną przez krytą pływalnię.

Reasumując, turystyka stanowi kolejny istotny w rozwoju miasta obszar działalności lokalnej społeczności. Jeżeli jesteście ciekawi, czy w Trzebini sektor ten jest już w pełni nasycony, czy może znajdzie się jeszcze miejsce dla kolejnych biznesów, zapraszam do lektury kolejnego artykułu. Ukaże się on już niebawem.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *