Miasto z jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce

Miasto z jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w PolsceWszystko wskazuje na to, że Krynica Zdrój istniała już przed rokiem 1547. Obecnie posiada bardzo bogatą ofertę dla wszystkich spragnionych odpoczynku i zdrowia.

Miasto w głównej mierze utrzymuje się dzięki bardzo chętnie tu przybywającym kuracjuszom. Co ciekawe, znajdą oni dla siebie atrakcje zarówno latem jak i zimą. Ponadto miejsce to zapewnia zajęcia dla lubiących aktywny wypoczynek oraz dla tych z nieco mniejszą dawką energii fizycznej. Jednak nie tylko seniorzy mogą cieszyć się urokami Krynicy Zdrój. Wszystko dlatego, że na najmłodszych także czeka sporo ciekawych atrakcji. Dzieci mogą np. spędzać nawet całe dnie w centrum zabaw. Kolorowe sale dzięki temu, że sale są zlokalizowane wewnątrz budynku gwarantują radość i frajdę nawet, gdy pogoda nie dopisuje.

Przedsiębiorczy mieszkańcy nie tylko oferują bazę noclegowo- hotelową, ale również goszczą kuracjuszy w wybornych pijalniach wód. Poza tym zapraszają na przejażdżkę koleją gondolową lub linowo- terenową. Dość dobrze rozwija się tutaj także turystyka konna.

Niestety, dochody mieszkańców miasta są w dużej mierze uzależnione od ruchu turystycznego. Jest to o tyle niebezpieczne, że pewnych kwestii nie można przewidzieć. Funkcjonujące biznesy są bardzo często rodzinne i przekazywane z pokolenia na pokolenia. Co za tym idzie, tworzy to dość hermetycznie zamknięty rynek pracy.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *