miasto które zaprasza do siebie turystów przez cały rok

miasto które zaprasza do siebie turystów przez cały rokRabka Zdrój to miasto, które od ponad stu lat jest znane głównie z tego, iż jest uzdrowiskiem. Wykorzystywane są tutaj nie tylko walory klimatyczne, ale także wody lecznicze, w które obfituje region. Głównymi kuracjuszami są przede wszystkim dzieci ze schorzeniami układu oddechowego oraz krążenia. Uzdrowisko oferuje aż 9 ujęć wód głębinowych. W głównej mierze są to solanki z grup jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych.

Operatywni mieszkańcy i władze miasta potrafili dość dobrze wykorzystać naturalne zasoby, którymi dysponują. Obecnie prężnie działa tutaj Przedsiębiorstwo Rabka. Dysponuje ono własnym zakładem, w którym pacjenci leczeni są przyrodą. Dodatkowo posiada cztery sanatoria oraz cztery szpitale, z których trzy specjalizują się w hospitalizacji najmłodszych.

Ponadto z Rabki prowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe. Podczas relaksacyjnych spacerów, które służą zdrowiu i dobremu samopoczuciu, odwiedzający mają możliwość podziwiania licznych zabytków, które znajdują się w okolicy. Wśród nich przeważają muzea, które dysponują cennymi zbiorami kultury zagórzańskiej oraz wołoskiej.

Osoby, które posiadają wykształcenie z zakresu medycyny i kierunków pokrewnych raczej nie narzekają na brak pracy w tym mieście. Niestety jego rozwój jest ukierunkowany głównie w tym celu. Paradoksem jest natomiast to, że Rabka Zdrój będąca uzdrowiskiem jest jednym z tych miast, które w sposób znaczący dotyka problem smogu. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w sezonie grzewczym.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *