zimowa stolica kraju

zimowa stolica krajuNieformalnie miasto jest kolejną stolicą Polski. Tym razem jednak zimową. Jednakże pomysłowi mieszkańcy gwarantują wyjątkowe atrakcje również podczas pozostałych pór roku.

Pierwsi osadnicy przybyli na te ziemie prawdopodobnie na przełomie wieków XV i XVI. Z kolei sama nazwa pojawiła się pierwszy raz w zapiskach kroniki parafialnej z roku 1605.

Obecnie, miasto jest jednym z najbardziej znanych metropolii turystycznych w Polsce. Zdecydowanie królują tu dyscypliny zimowe. Niewątpliwie wpływ na to ma szereg imprez sportowych, które odbywają się w Zakopanem. Dodatkowo klimat górski sprzyja aktywnościom śniegowym. Turyści mają możliwość odwiedzania licznych tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

Obecność licznych stoków stwarza niesamowite warunki do podziwiania gór oraz uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych. Wszyscy, którzy zgłodnieją na szlaku mogą liczyć na prawdziwe smakołyki regionalnej kuchni. Odwiedzający mają również do dyspozycji dość pokaźną bazę noclegowo-hotelową. Z doświadczeń jednak wynika, że wielu turystów wciąż wraca do znajomych już gospodarzy. Koleje linowe, wyciągi, wypożyczalnia i serwis sprzętu a także szkółki narciarskie stanowią kolejne źródła dochodów miejscowych mieszkańców.

Dla tych z kolei, którzy nie są fascynatami sportów zimowych Zakopane oferuje spacery po najbardziej znanym deptaku oraz podziwianie lokalnych zabytków, których również nie brakuje. Ciekawym aspektem jest także możliwość zakupu niepowtarzalnych pamiątek, które bardzo często są wykonywane ręcznie.

Dla mieszkańców Zakopanego i ościennych miejscowości turystyka jest zdecydowanie głównym źródłem zatrudnienia w tym mieście.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *