magiczna perła Polski

magiczna perła PolskiKraków to miasto, które jest zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich metropolii za granicami naszego kraju. Dawna stolica Polski kusi swoimi walorami nie tylko turystów, ale także mieszkańców, inwestorów a także studentów.

Krótka lekcja początków

Odkrycia archeologów wskazują, że wawelskie wzgórza były zamieszkiwane już od czasów kamienia łupanego. Zgodnie z legendą miasto zostało założone przez Krakusa. Również od jego imienia pochodzi nazwa.

Raj dla odwiedzających

Miasto, dzięki zasobności  niepowtarzalnych zabytków, ma bardzo wiele do zaoferowania. Turyści mogą podziwiać okazałe komnaty rezydencji, która kiedyś była domem dla najznamienitszych władców Polski.  Dla wielbicieli sztuki sakralnej Kraków ma bardzo dużo świątyń. W tym również najważniejszą w kraju czyli Katedrę na Wawelu.  Zafascynowani kulturą żydowską koniecznie muszą wybrać się na Kazimierz, który kiedyś był samodzielną metropolią. To oczywiście tylko niektóre z bardzo długiej listy zabytkowych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w grodzie Kraka.

Wykształcona młodzież

Kraków jest zdecydowanie miastem studenckim. Poza jednym z najbardziej prestiżowych dyplomów , młodzi mogą zdobyć również świadectwa takich uczelni jak uniwersytety, politechnika a także uczelnie kościelne i niepubliczne. Po zajęciach zaś mają możliwość zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych w prężnie funkcjonującej branży nastawionej na turystów. W tym również obcokrajowców.

Pomnażanie kapitału

Bardzo duży odsetek ludzi wykształconych, bliskość ośrodków naukowych oraz dogodna lokalizacja metropolii powodują, że jest ona gratką dla inwestorów. W efekcie swoje aktywa finansowe lokuje tutaj wielu przedsiębiorców zagranicznych.

Powyższe aspekty sprawiają, że miasto daje ludziom możliwość pracy zarówno w branży turystycznej jak i naukowej. Zaś prosperujące firmy przyciągają specjalistów wielu branż.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *