miasto wielu twarzy

miasto wielu twarzyJak już wiadomo, Grybów jest jednym z tych miast, w których mieszkańcy znajdują zatrudnienie w kilku sektorach. Czy jednak wszystkie z nich są w pełni wykorzystywane? Czy gospodarka miasta jest odpowiednio i właściwie zoptymalizowana? Okazuje się, że nie.

Cudze chwalicie

Zgodnie z pradawnym porzekadłem, mamy ogromną tendencję do tego, by nie doceniać posiadanych już zasobów. A czym dokładnie dysponuje Grybów? Otóż ponad połowę powierzchni miasta stanowią tereny uprawne. Z kolei 20% to obszary leśne. Warunkuje to utworzenie z miasta wyjątkowego ośrodka agroturystycznego. Dodatkowo warto także pamiętać o tym, iż władze miasta są niezwykle przychylne tego typu inwestycjom. Nic dziwnego. W końcu w grę wchodzi zrównoważony rozwój regionu. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, można liczyć na wsparcie oraz dofinansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć.

Oddychać pełną piersią

Agroturystyka w Grybowie ma rację bytu z kilku powodów. Po pierwsze na terenie miasta już teraz powolutku stawia pierwsze kroki turystyka. Region może nie dysponuje licznymi obiektami historycznymi czy atrakcjami turystycznymi, ma za to czyste powietrze. Turyści mogą się nim rozkoszować, ale nie tylko. Odpoczynek na łonie natury w Grybowie to również niesamowite widoki. A jak wiadomo, nic tak nie odpręża i relaksuje jak kolor zielony.

Podsumowując, warto pamiętać, iż Grybów jest miastem o kilku twarzach. Z jednej strony działa tu niewielki przemysł, a z drugiej obfite tereny rolnicze.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *