fundusze unijne zmieniają Jordanów

fundusze unijne zmieniają JordanówO dobroczynnych skutkach dofinansowań, które pochodzą z funduszy unijnych, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Jak Polska długa i szeroka, wszędzie widać pozytywne efekty otrzymanego kapitału. Powstają nowe firmy, a te już istniejące rozrastają się i zatrudniają nowych pracowników. Ludzie podnoszą swoje kompetencje poprzez zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności. Szczególnie widoczne jest to w mieście Jordanów.

Dobrodziejstwa dla miasta

Jak podkreślają mieszkańcy, dofinansowania zmieniły nie tylko ich biznesy, ale głównie podejście do ich prowadzenia. Dzięki nim okazało się, że wystarczy odpowiedni pomysł, zapał i chęci do ciężkiej pracy i już można działać. Bez zbędnego zamartwiania się o kapitał początkowy. Jak pokazały ostatnie lata, w mieście jest bardzo dużo przedsiębiorczych i pomysłowych osób. W efekcie zaczęły powstawać punkty usługowe, drobni sprzedawcy oraz firmy budowlane. Sami właściciele przyznają, że większość inwestycji byłaby niemożliwa bez dofinansowania.

Warto pamiętać także o tym, iż dotacje przeznaczane są także na doraźną pomoc np. w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Często ludzie mają niewystarczającą wiedzę bądź kwalifikacje, by móc efektywnie wydawać polecenia i stać na czele kilkuosobowego zespołu. Są specjalistami w swoim fachu, ale najczęściej brak im kompetencji miękkich jak np. umiejętność motywowania podległych pracowników.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *