gmina zachęca do bycia przedsiębiorczym

gmina zachęca do bycia przedsiębiorczymMiasto i gmina Wadowice są regionem znanym niewątpliwie w całej Polsce, a także poza jej granicami. Jak jednak wykorzystać rozpoznawalność miejsca do stworzenia nowych miejsc pracy i walki z bezrobociem? Okazuje się, że lokalne władze znalazły na to sposób.

Zakładanie działalności gospodarczych

Kolejne podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie gminy stanowią nieocenione korzyści. Z jednej strony są to dodatkowe wpływy z podatków dochodowych. Z drugiej, zmniejsza się ilość bezrobotnych. Dodatkowo wspiera to rozwój regionu. Tymczasem pomysł wadowickich radnych idzie o krok dalej.

Rejestracja miejsc noclegowych

Zachęcają oni do wykorzystania rozpoznawalności regionu i wzmożonego ruchu pielgrzymów. A wszystko to, aby przekuć działania na ruch turystyczny. Prowadzą oni działania mające na celu mobilizację mieszkańców do rejestracji miejsc noclegowych oraz pól biwakowych.

Pomysł na biznes podany na tacy

Śmiało można rzec, iż władze podpowiadają ludziom pomysł na biznes. Wszystko dlatego, aby wykorzystać potencjał tego regionu. Dodatkowo akcja ma na celu zatrzymać lawinę wyjazdów młodych ludzi. Ci ze względu na brak perspektyw, bardzo często decydują się na opuszczenie rodzinnych stron i poszukiwanie pracy w innych miastach. Najczęściej tych rozwiniętych gospodarczo. W efekcie gmina ulega wyludnieniu.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *