czy wszystkie znaki drogowe prowadzą do Tuchowa

Miasto wraz z całą gminą zlokalizowane są na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, nad rzeką Białą. Odległość z Tuchowa do stolicy województwa to raptem 100 km. Nieco bliżej jest do granicy ze Słowacją, bo tylko 80 km. Powierzchnia samego miasta jest stosunkowo spora i wynosi 18,15 km². Nie można tego samego powiedzieć o liczbie mieszkańców, bo tych jest niespełna 7 tysięcy. W XVII stuleciu miasto należało do województwa sandomierskiego. Z kolei w latach 1975–1998 administracyjnie było własnością tarnowskiego.

Zanurzenie w przeszłość

Miasto było już znane w XII stuleciu. Wszystko za sprawą Bolesława Chrobrego, który wzniósł tutaj pierwszy kościół. Jako datę jego powstania historycy jednogłośnie wskazują rok 1105. Z kolei prawa miejskie Tuchów otrzymał w 1340 roku, za sprawą odkrycia i wydobywania w rejonie soli. Miasto otrzymało także królewski przywilej uprawniający do organizacji wtorkowych jarmarków, na których okoliczni rzemieślnicy oferowali swoje produkty.

Gospodarka miasta

Przemysł Tuchowa nie należy do najbardziej rozwiniętych. Niemniej jednak dla wytrwałych poszukiwaczy istnieje możliwość znalezienia pracy przy produkcji znaków drogowych. Dodatkowo rozwija się tutaj także drobny przemysł, głównie spożywczy. W Tuchowie wyrabiane są smaczne wędliny, których receptury pochodzą z czasów przedwojennych. Działa także mała poligrafia.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *