Bochnia stawia na młodych

Bochnia stawia na młodychO tym, że pokolenie ludzi młodych jest przyszłością dla nas wszystkich, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie dotyczy to osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. W jaki sposób mogą oni liczyć na wsparcie w Bochni? O tym w poniższym artykule. Zapraszam do lektury.

Czas start

Wszelkiego rodzaju płatne staże i praktyki, które najczęściej finansowane są ze środków unijnych, to szansa na zdobycie pierwszego doświadczenia. W dużej mierze jest to możliwość zdobycia jakiegokolwiek doświadczenia. Ponieważ, jak się okazuje, bocheńscy pracodawcy niezbyt przychylnie patrzą na najmłodszych pracowników, którzy nigdy wcześniej nie byli zatrudnieni. Warto także podkreślić, że tego typu inicjatywy znacząco osłabiają plany emigracyjne młodych.

Szkolenia i wsparcie

Wiadomo, że młody człowiek, który dopiero wkracza na rynek pracy, jest niezorientowany w wielu kwestiach. W praktyce oznacza to fakt, że nie zawsze jest w pełni świadomych swoich praw i obowiązków pracodawcy. Dlatego szkolenia z zakresu prawa pracy to kolejny niezwykle ważny aspekt współpracy bocheńskich władz.

Czas na własny biznes

Każdy młody człowiek z nadzieją wkracza na rynek pracy. Z reguły jest pełen ambicji i pomysłów, które niejednokrotnie chciałby realizować samodzielnie, czyli być samozatrudnionym. To właśnie dlatego tak kluczowe jest zapewnienie rzeczywistej pomocy w postaci dofinansowań na założenie własnej firmy w Bochni.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *