zatrudnienie w Andrychowie

zatrudnienie w AndrychowiePrzemysł w Andrychowie ma dość długą tradycję, która sięga wieku XVIII. Już wtedy w tym regionie podstawowym zajęciem, którym trudnili się mieszkańcy było tkactwo. Wszystko dzięki uprawom lnu, które bujnie rosły na polach chłopów. Kolejne lata przyniosły także eksport bawełny i rozrost miejscowej produkcji płócien.

Miejsca pracy w Andrychowie

Aktualnie miasto jest jednym bardziej znaczących centrów przemysłowych w województwie małopolskim. Przemysł włókienniczy w dalszym ciągu prosperuje dość dobrze. Prężnie działają tu także takie przemysły jak maszynowy oraz bawełniany. Andrychowianie znaleźli zatrudnienie w kilku przedsiębiorstwach, które funkcjonują na terenie miasta. Ponadto bardzo dobrze rozwija się tutaj turystyka i agroturystyka. Wszystko dzięki temu, że Andrychów jest  jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w regionie Beskidu Małego. W związku z powyższym mieszkańcy stosunkowo chętnie podejmują decyzję o otwieraniu niewielkich gospodarstw agroturystycznych lub miejsc noclegowych.

Wady andrychowskich biznesów

Gospodarka andrychowska charakteryzuje się również dość negatywnymi zjawiskami. Otóż brakuje tutaj podmiotów z sektora średnich firm. Funkcjonują za to firmy 1-osobowe lub duże zakłady. Jest to o tyle niekorzystne, że na wypadek ewentualnego upadku dużego przedsiębiorstwa, pracę traci nagle spora część mieszkańców. Poza samozatrudnieniem nie mają oni wówczas żadnej alternatywy. Kolejną kwestią jest mała dywersyfikacja sektorów, które działają na terenie metropolii. Warto też podkreślić, że w dość niskim stopniu rozwijają się tutaj świadczone usługi.

Czy wiedziałeś, że

Pierwsze duże inwestycje, które miały na celu uczynienie z Andrychowa miejsca letniskowego, były podejmowane już w okresie międzywojennym.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *