rolnicy poszukiwani w Nowym Wiśniczu

rolnicy poszukiwani w Nowym WiśniczuKomu chociaż raz zdarzyło się odwiedzić to miasto ten wie, czego można pozazdrościć jego mieszkańcom. W Nowym Wiśniczu oddychać można do woli. W dodatku pełną piersią. Dlaczego? Ponieważ region ten charakteryzuje się bardzo czystym powietrzem. Brak jest tutaj szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń.

Wykorzystanie walorów

Można powiedzieć, że nieskażone powietrze jest już w pewien sposób wykorzystywane. W jaki sposób? Otóż przyczynia się ono do znakomitego rozwoju miasta pod kątem turystycznym. Czy jednak na tym powinno się zakończyć wykorzystanie tegoż potencjału? Eksperci podkreślają, że zdecydowanie nie.

Podwaliny dla rolnictwa

Jak się okazuje, podstawą rozwoju rolnictwa jest nie tylko znakomita jakość gleby. W wielu regionach naszego kraju jest ona dość słaba. W dobie dzisiejszych upraw, duży nacisk kładzie się właśnie na jakość powietrza w danym regionie. Wiadomo, że im jest ono czystsze, tym uprawa jest bardziej ekologiczna. Produkty, które pochodzą z tego typu pól, mają zdecydowanie wyższą wartość rynkową. Ponadto świadomi konsumenci są w stanie za nie o wiele więcej zapłacić.

Podsumowując, Nowy Wiśnicz jest coraz bardziej świadomy swoich walorów środowiskowych i postanawia je wykorzystywać. W tym celu aktualnie zachęca społeczeństwo do prowadzenia gospodarstw rolnych ze szczególnym naciskiem na uprawę warzyw.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *