miasto aktywne gospodarczo

miasto aktywne gospodarczoMożna pokusić się o stwierdzenie, iż mieszkańcy Olkusza są ludźmi bardzo aktywnymi gospodarczo. Nic dziwnego, skoro metropolia zachęca wręcz do przedsiębiorczości. Warto pamiętać, iż miasto to jest nie tylko ośrodkiem górnictwa rud cynkowo-ołowiowych w Polsce. Jakie jeszcze gałęzie przemysłu rozwijają się w Olkuszu? O tym poniżej.

Dywersyfikacja na pierwszym miejscu

Z faktu, iż zróżnicowanie gospodarcze jest niezwykle ważnym elementem rozwoju regionu, zdaje sobie sprawę coraz większa część społeczeństwa. Zdecydowana większość może uczyć się tego od Olkusza. Poza pełnym wykorzystaniem górniczego potencjału, pracę można tutaj również dostać w drobnym przemyśle spożywczym i produkcyjnym. Część mieszkańców trudni się także rzemiosłem. Dodatkowo jest to lokalny ośrodek handlowym. Na terenie miasta zlokalizowanych jest stosunkowo dużo sklepów spożywczych, odzieżowych, kosmetycznych, obuwniczych, a także przemysłowych.

Przepis na sukces

Nie dziwi zatem fakt, iż region ten dynamicznie się rozwija. W efekcie staje się bardzo atrakcyjny dla zewnętrznych inwestorów. I tak oto dla miasta stało się to swego rodzaju sposobem na osiągnięcie sukcesu. Od 2015 roku funkcjonuje tutaj miejska strefa aktywności gospodarczej. Na jej terenie funkcjonuje wiele przedsiębiorstw z różnych sektorów. Do największych pracodawców zaliczyć można zdecydowanie zakłady produkcyjne m.in. dachówki, wyroby metalowe, wentylatory.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *