praca w kopalni

praca w kopalniPraca w kopalni nie brzmi jak wymarzona praca, ale dla wielu młodych ludzi, którzy pochodzą z rodzin górniczych, wciąż postrzegana jest jako bardzo prestiżowy zawód. Podobnie może być w mieście Brzeszcze, w którym od wielu lat funkcjonuje kopalnia węgla kamiennego z tradycjami. Praca w kopalni to jednak bardzo trudne i coraz mniej opłacalne zajęcie, dlatego zdecydowanie nie każdy się w niej odnajdzie.

Kto powinien o niej pomyśleć, a kto raczej na wstępie zrezygnować?

Praca w kopalni w mieście Brzeszcze jako górnik to praca dla osób młodych oraz tych pochodzących z rodzin, w których tradycje górnicze są wciąż bardzo żywe. Jest to praca szczególnie uciążliwa dla zdrowia, co powoduje, że pracuje się zwykle znacznie krócej niż w innych zawodach. Praca taka to jednak szansa dla wielu osób na dość wysokie zarobki. Trzeba jednak mieć świadomość, że z biegiem czasu może się to zmieniać, gdyż przemysł wydobywczy ulega przekształceniom, a pozyskiwanie energii z węgla przestaje być aż tak bardzo opłacalne. To powoduje, że wiele osób jednak już na wstępie decyduje, że nie chce iść w ślady rodziców.

Rozwiązaniem pośrednim może być praca w energetyce, ale jednak nie w kopalni w mieście Brzeszcze, ale w administracji, zarządzaniu, czy w jeszcze innych obszarach, niewymagających ciężkiej pracy fizycznej pod ziemią.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *