Nowy Sącz

Nowy SączMiasto znajduje się w ścisłej czołówce, zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni. Zajmuje zaszczytne trzecie miejsce. Warto podkreślić, że jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce. W roku bieżącym jego mieszkańcy obchodzili jubileusz 725-lecia istnienia swojej metropolii.

Główny ośrodek turystyczny

Nowy Sącz jest jednych z kluczowych ośrodków turystycznych Ziemi Sądeckiej. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że kto tylko może, próbuje znaleźć pracę właśnie w tym sektorze. Niestety, jak wiadomo, liczba miejsc jest ograniczona. Jednak pozostali również całkiem nieźle sobie radzą. Dzieje się tak dlatego, że w mieście działa kilka dość dużych przedsiębiorstw, które zapewniają pracę (każde z osobna) dla ponad 500 osób. Branże, w których działają owe firmy to: budownictwo, kolejowa, spożywcza, górnicza, przemysłowa, branża produktów węglowych i technicznych.

Raj dla galerianek

Swoje ciężko zarobione pieniądze, mieszkańcy mogą wydawać w licznych galeriach i centrach handlowych. A tych jest dosyć sporo. Miejsca te pozwalają nabywać dobra i usługi oraz dają pracę innym. Głównie osobom młodym, którym zależy na tym, aby łączyć pracę z edukacją. A takich również jest w Nowym Sączu pewien znaczący odsetek. Wszystko dlatego, że w mieście działają 3 uczelnie wyższe. Swoje oddziały zamiejscowe ma tutaj także kilka prestiżowych uczelni.

Jest się czym chwalić na rynku pracy

Jedna z uczelni wyższych, która jest zlokalizowana w mieście, została pierwszym (i póki co jedynym w Europie Środkowej) oficjalnym partnerem światowej firmy Google. Co ważne, takowy tytuł posiadają takie prestiżowe uniwersytety jak Oksfordzki czy Cambridge.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *