Niepołomice dbają o porządek

Niepołomice dbają o porządekMiasto kusi wyjątkowym zamkiem gotyckim, który został przebudowany w stylu renesansowym. Jest prawdziwą gratką dla wielbicieli i fascynatów historii. Dodatkowo Niepołomice mają do zaoferowania jeszcze kilka innych ciekawych obiektów do odwiedzenia.

Metropolia liczy prawie 12 tysięcy mieszkańców, którzy mieszkają na siedmiu osiedlach. Jego największą zaletą jest fakt, że jest to jedno z najczystszych miast w Polsce. Potwierdzają to liczne opinie niezależnych osób, które miały okazję odwiedzić ten zakątek. Jego kolejnym atutem jest bardzo bliska odległość do betonowych dżungli jak np. Kraków (zaledwie 20 km).

Bezrobotni niepołomiczanie

Stopa bezrobocia w mieście wynosi 15%. Wśród bezrobotnych zdecydowanie przeważają kobiety. Wynika to z faktu, że to właśnie na ich barkach, w większości wypadków, spoczywa opieka nad domem i dziećmi. Zdecydowanie największy odsetek społeczności lokalnej znajduje zatrudnienie w przemyśle i budownictwie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na terenie miasta funkcjonuje oddział dużego krakowskiego przedsiębiorstwa. Kto tylko mógł, próbował dostać tam posadę. Spora część mieszkańców dojeżdża do pracy do pobliskiego Krakowa. Nie decydują się oni na przeprowadzkę, ponieważ koszty utrzymania siebie i rodziny oraz ogólne koszty życia są zdecydowanie mniejsze w Niepołomicach. A odległość do pracy, stosunkowo niewielka. Poza tym pracując w grodzie Kraka, można liczyć na zdecydowanie wyższe wynagrodzenie aniżeli w rodzinnym mieście.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *