praca w kopalni

praca w kopalniPraca w kopalni zwykle kojarzona jest ze Śląskiem, a nie z Małopolską. Na terenie województwa małopolskiego znajdują się jednak kopalnie, które kiedyś były częścią Galicji. Jedno z takich miejsc położone jest w centrum Libiąża. Kopalnia ta daje szansę na zatrudnienie wielu osobom, począwszy od wykształconych młodych ludziach, kończąc na starszych osobach, które od jakiegoś czasu borykają się z brakiem pracy.

Kto ma więc możliwość aplikowania do pracy w kopalni?

Kopalnia w Libiążu co jakiś czas szuka nowych osób do pracy. Rynek wydobywczy w Polsce wciąż jest niezwykle ważnym elementem całego rynku energetycznego. To powoduje, że przestoje w kopalniach zdecydowanie mogą odbić się negatywnie na życiu wielu osób w kraju. Największe zapotrzebowanie, kopalnie zgłaszają na pracowników, którzy będą pracować pod ziemią. Jest to praca dobrze płatna, jednak niebezpieczna i bardzo wymagająca. Nie każdy więc będzie w stanie się w niej odnaleźć.

Kopalnia to jednak nie tylko miejsca pracy bezpośrednio przy wydobyciu. Mieszkańcy Libiąża mogą liczyć na zatrudnienie w administracji, logistyce oraz w strukturach zarządczych. Wszystkie te stanowiska wymagają jednakże odpowiedniego wykształcenia oraz zazwyczaj również doświadczenia. Dają jednak możliwość pracy w rodzinnej miejscowości osobom, które ukończyły studia w dużych miastach.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *