rozmowa o pracę

rozmowa o pracęW sieci można znaleźć naprawdę dużo różnorodnych informacji na temat tego, jak wyglądają rozmowy o pracę. Zwykle jednak artykuły opisują sytuacje typowe dla dużych organizacji. Są więc one bardzo cenne dla osób, które starają się o pracę w korporacjach lub w innych firmach o rozbudowanej strukturze. Mieszkańcy mniejszych miast, takich jak chociażby Kęty mogą być zdziwieni, kiedy okaże się, że ich rozmowa prawie w ogóle nie przypomina tych opisywanych w artykułach.

Na co więc w praktyce powinni się przygotować kandydaci do pracy w mniejszych miastach?

Osoby, które kandydują do pracy w Kętach, na pewno nie powinny się nastawiać na tak długotrwały i sformalizowany proces zatrudnienia, jak ten opisywany w artykułach. Zwykle bowiem proces starania się pracę jest jednoetapowy. W dużych firmach zatrudnienie pracownika wymaga wypełnienia skomplikowanych testów. Sprawdzane są predyspozycje osobowościowe oraz umiejętność mówienia w języku obcym. W małych miastach zwykle rozmowa polega wyłącznie na rozmowie. Nie trzeba też spodziewać się aż tak wielu osób, jak ma to miejsce w dużych firmach. Zazwyczaj rozmowę przeprowadza właściciel firmy lub osoba oddelegowana z kadr.

Oczywiście są jednak elementy wspólne dla rozmów przeprowadzanych przez profesjonalnych rekruterów i właścicieli małych firm. Uniwersalnym zaleceniem jest przede wszystkim stawienie się na czas, odpowiedni ubiór oraz przygotowanie się to rozmowy.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *