czy można pracować w Ryglicach

Miasto zlokalizowane w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Jest siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej. Ryglice znajdują się na Pogórzu Ciężkowickim, u północnych podnóży Pasma Brzanki. Przez miejscowość przepływa potok Szwedka i jego dopływy: Rygliczanka i Zalasówka. Powierzchnia 25,15 km² jest zamieszkiwania przez zaledwie 2 838 mieszkańców. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa tarnowskiego. W odległości około 30 km na południowy wschód leży Tarnów.

Historia

Pierwsza wzmianka na temat osady pojawiła się już w 1301 roku. Znaczny rozwój nastąpił za czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego. Wtedy to do wsi zaczęli przybywać pierwsi Żydzi. A wraz z nimi rozwijały się handel i rzemiosło. Niestety już w XVII wieku rozwój zostaje zahamowany w związku z powodzią, epidemią cholery, najazdami Szwedów, Tatarów i Kozaków. Czasy kolejnych wojen także nie były łatwe dla miasta, które otrzymało lokację w 1824 roku. Ryglice utraciły prawa miejskie w 1934 roku. Ponownie stały się metropolią dopiero w 2001.

Gospodarka

Niegdyś ośrodek handlu i rzemiosła, a dzisiaj nędzy? Faktycznie w mieście brak jakichkolwiek ośrodków przemysłowych. Dobrze, że w niedalekiej odległości znajduje się Tarnów. To właśnie tam mieszkańcy udają się w poszukiwaniu zatrudnienia.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *