Niespełna 17-tysięczna metropolia, która za zgodą królowej Jadwigi uzyskała lokację miejską w 1385 roku. Rozpoczęła się wówczas budowa szlaków komunikacyjnych, które funkcjonują do czasów obecnych.
Założycielem i pionierem browarnictwa w wieku XIX był Jan Ewangelista Goetz, który w roku 1845 przybył na te tereny i założył przedsiębiorstwo, które prężnie funkcjonuje do dzisiaj. Dzięki temu miasto dawało i nadal daje pracę. Zatrudnienie znajdują w nim nie tylko mieszkańcy miasta, ale także okolicy.
Co robią poza warzeniem piwa?
Browar jest owszem dużym biznesem. Jednak nie na tyle, by zapewnić miejsca pracy wszystkim, którzy chcą i mogą ją wykonywać. Oczywiście znaczna część ludności trudni się właśnie tym zajęciem. Pozostali świadczą różnego rodzaju usługi. Prowadzą także swoje własne firmy budowlane. Ci zaś, którzy kochają naturę, zajmują się rolnictwem, leśnictwem oraz łowiectwem.
Dogodna lokalizacja
Co istotne to fakt, że miasto w promieniu 30 km graniczy z dziesięcioma innymi metropoliami. Dzięki temu ci mieszkańcy, którzy są skłonni pokonywać codziennie taką trasę, mogą śmiało do pracy dojeżdżać. Zwłaszcza, że komunikacja nie jest utrudniona.
Ciekawostka
W wieku XX browar został zamknięty. Powodem była okupacja ziem przez wojska rosyjskie. W roku 1915 produkcja ruszyła ponownie. Niestety kupujący stracili na jakości. Dopiero kolejny właściciel przywrócił dawny smak wyrobom browaru.