Oświęcim

OświęcimDla wielu miasto to kojarzy się nierozerwalnie z obozem koncentracyjnym, w którym zginęły tysiące niewinnych ludzi. Tragiczne dzieje historyczne, przyciągają obecnie tutaj wielu turystów. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej odwiedzanych obiektów turystycznych. Dla mieszkańców zaś sektor turystyczny stanowi cenne źródło zatrudnienia.

Oświęcim liczy prawie 40 tysięcy mieszkańców. Plasuje się w czołówce województwa pod względem liczby ludności. Został założony ponad 800 lat temu.

Czy turyści mogą uratować miasto?

Duża ilość mieszkańców i znikoma przy tym liczba dużych przedsiębiorstw sprawia, że problem bezrobocie dotknął również to historyczne miasto. Turyści, mimo tego, że tutaj przybywają, nie gwarantują ciągłości zatrudnienia dla wielu gospodarstw domowych. Biznesy, które funkcjonują na terenie miasta, są w przeważającej mierze 1-osobowe. Wszystko dlatego, że do świadczenia pewnego rodzaju usług, właściciel nie potrzebuje zatrudniać kolejnych osób. Może je z powodzeniem wykonywać sam. W związku z powyższym, spory odsetek osób podejmuje decyzję o pracy w innych miastach. Zwłaszcza, że transport jest tutaj naprawdę dość dobrze rozwinięty. Dochodzi do tego również świetna lokalizacja samego Oświęcimia.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *