odpowiednia strategia to podstawa

odpowiednia strategia to podstawaNie tylko w Chrzanowie osoby poszukujące pracy wiedzą, że grunt to właściwe podejście taktyczne. Jeżeli szukasz inspiracji lub chcesz podejrzeć, jak robią to inni, ten artykuł jest dla ciebie.

Ścieżka, a cele i priorytety

Bez względu na to, czy straciłeś pracę, rzuciłeś ją, a może nadal pracujesz, ale chcesz zmienić pracodawcę, usiądź z czystą kartką papieru. Zastanów się, jakie są twoje cele zawodowe oraz co jest dla ciebie priorytetem. Gdy już rozpiszesz dwa pierwsze aspekty, przejdź do kolejnego. Teraz narysuj na kartce swoją dotychczasową ścieżkę zawodową. Jeśli jest ona kręta i wyboista, odpowiedz sobie na pytanie dlaczego. Dopiero teraz nadszedł czas na przygotowanie dokumentów aplikacyjnych.

Pokaż swój charakter i styl

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet wysyłając samo cv, można wyróżnić się w sposób znaczący. Dlaczego? Ponieważ zasady dotyczące redagowania tego dokumentu powoli odchodzą do lamusa. Jak twierdzą pracownicy działów HR, dzisiejsze CV są bardzo indywidualne i kreatywne. Owszem dużo zależy od firmy i stanowiska, na które aplikujemy. Jednak w zdecydowanej większości przypadków warto, a nawet trzeba być twórczym i innowacyjnym.

Aplikacja planowana

Jeżeli przeanalizowałeś dotychczasowe doświadczenie zawodowe, cele i wartości, przygotowałeś CV, nadeszła pora na zaplanowanie poszukiwań. Zdecydowanym ułatwieniem są w tym przypadku portale z ofertami pracy. Dają one możliwość posortowania w zależności od miejsca, czy też stanowiska. Dodatkowo masz możliwość ustawienia powiadomień, gdy pojawiają się oferty z interesującego cię zakresu. Pamiętaj jednak, że w przypadku internetu, warto korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł.

Nie pozostawiaj kwestii zawodowych czystemu przypadkowi. Wytyczaj swoją ścieżkę kariery, bo naprawdę warto. Pamiętaj też, że jest to inwestycja długoterminowa.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *