kiedy warto mówić o swoich sukcesach

kiedy warto mówić o swoich sukcesachMieszkańcy miasta Chełmek, idąc na rozmowę rekrutacyjną, dość często zastanawiają się, kiedy należy poruszyć w rozmowie z rekruterem temat sukcesów zawodowych. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się nad podobnym pytaniem, zapraszam do lektury poniższego artykułu. Zebrana w nim wiedza jest na tyle skondensowana, iż porusza większość sytuacji.

Po pierwsze odpowiedź na pytanie

Nierzadko zdarza się, że osoba prowadząca rekrutację sama zapyta o dotychczasowe osiągnięcia w pracy. Dlatego właśnie warto wcześniej przygotować się na to pytanie. Sprawna odpowiedź pokaże rekruterowi, że znamy swoją wartość i jesteśmy osobami, które mają w swoim dorobku zawodowym pewne znaczące osiągnięcia.

Po drugie pytanie otwarte

Czasem z ust potencjalnego pracodawcy możemy usłyszeć pytanie, o czym jeszcze chciałby pan/pani nam powiedzieć. W domyśle warto mieć z tyłu głowy, jak jeszcze chce nas pan/pani przekonać do swojej kandydatury. Wówczas nadarza się idealna wręcz sposobność ku temu, by opowiedzieć o swoich sukcesach w poprzednich miejscach pracy. Nie od razu rzecz jasna. Najpierw warto słowem wstępu powiedzieć kilka zdań, a następnie w sposób płynny przejść do prezentacji swoich dotychczasowych osiągnięć zawodowych.

Bez względu na to, czy odpowiadamy na pytanie rekrutera, czy też sami mówimy o sukcesach, absolutnie nigdy nie warto przekłamywać rzeczywistości. Stwierdzamy fakty i mówimy tylko rzeczy prawdziwe. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *