rozmowa o pracę

rozmowa o pracęPrzyjęło się uważać, że rozmowa o pracę jest po to, aby rekruter wypytał kandydata o jego kompetencje, doświadczenie, wykształcenie oraz inne umiejętności, które mają dowieść, że jest odpowiednim nabytkiem dla pracodawcy. Zapomina się jednak, że rozmowa kwalifikacyjna jest też po to, aby to kandydat mógł się dowiedzieć więcej o potencjalnym miejscu pracy. To zdecydowanie najlepszy moment, aby zapytać o to, co nie zostało przedstawione w ogłoszeniu.

Jakie pytania warto przygotować?

Jeśli starasz się o pracę w Skale, przed pójściem na rozmowę o pracę powinieneś zastanowić się nad pytaniami, jakie należy zadać pracodawcy. Na początku zdecydowanie powinieneś wiedzieć, jak potoczą się dalsze losy rekrutacji. Zapytaj o kolejne jej etapy oraz oczekiwania pracodawcy co do nich. Dowiedz się, ile ma trwać cała rekrutacja, abyś mógł zaplanować swój pobyt w mieście na czas trwania procesu. Zapytaj też o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości lub niepokój.

Kolejne pytania, które powinieneś zadać pracodawcy ze Skały, dotyczą już samej pracy. Spróbuj podpytać o wartości, jakie reprezentuje firma. Dowiedz się, jakie mają oczekiwania w stosunku do pracowników. Czy w firmie często pracuje się po godzinach? Czy wypłaty są realizowane regularnie? Czy można liczyć na szkolenia oraz jak wygląda ścieżka awansu?

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *