do pracy w urzędzie

do pracy w urzędzieW niewielkich aglomeracjach jest dość trudno znaleźć pracę. Dlatego każda sytuacja, nawet załatwianie codziennych sprawunków, powinna stanowić pretekst do jej poszukiwań. Szczególnie jest to widoczne w Makowie Podhalańskim.

Pewna posada?

Na terenie miasteczka zlokalizowanych jest dość sporo, jak na jego wielkość, urzędów. Poza urzędem miejskim i pocztowym, mieści się tutaj także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zarząd Placówek Oświatowych. Dodatkowo ważniejszymi instytucjami, które mają swoją siedzibę w Makowie Podhalańskim są także: Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne, Dom Pomocy Społecznej. Na zakończenie warto także wspomnieć o Miejskim Domu Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Być może przez większość czytelników tego wpisu dwie ostatnie instytucje są postrzegane z przymrużeniem oka, jednak stanowią one całkiem pewne miejsca pracy. Ci, którym udaje się znaleźć w nich posadę, z reguły pełnią ją aż do emerytury.

Dla zdecydowanej większości społeczeństwa, praca w urzędzie kojarzy się z zapewnionym stałym miejscem pracy. Faktycznie, w wielu przypadkach tak właśnie jest. Dodatkowo jest to wakat w tzw. budżetówce. Zatem, w większości przypadków, można spodziewać się trzynastki, czyli dodatkowej ekstra pensji. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, iż w Makowie Podhalańskim wielu młodych ludzi aplikuje w pierwszej kolejności właśnie do tychże instytucji.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *