pracowity

pracowityOkazuje się, że nie koneksje ani poziom wykształcenia są gwarantem sukcesu w tym niewielkim mieście. Jest nim po prostu pracowitość. Dlaczego tak się dzieje?

Pracownik na wagę złota

W regionach, w których nieco trudniej jest znaleźć pracę, ludzie stoją przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony bezrobotni dwoją się i troją, by sprostać wymaganiom. Z drugiej, pracodawcy chcą związać się z potencjalnymi pracownikami na dłużej. Nic więc dziwnego, że obie strony stoją przed trudnymi decyzjami. Tymczasem rozwiązanie jest niezwykle proste. Wystarczy być człowiekiem pracowitym. Nie chodzi tylko i wyłącznie o standardowe wykonywanie swoich obowiązków i przychodzenie do miejsca pracy.

Czas wolny, a nauka

Swoją pracowitość można pokazać m.in. na podstawie sposobu spędzania czasu wolnego. Bezproduktywne siedzenie przed ekranem telewizora, czy komputera raczej nie jest najlepszym wyznacznikiem. Ale np. nauka nowego języka obcego przy pomocy filmów, już tak. Nic więc dziwnego, że pracowici mieszkańcy Mszany Dolnej wykorzystują swój wolny czas nie tylko na odpoczynek i bezproduktywność. Choć i te aspekty są niekiedy potrzebne. Wyciskają oni z życia i doby wszystko, co najlepsze. Dzięki temu są oni nie tylko wartościowymi ludźmi, ale i pracownikami każdej firmy.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *