gdzie do pracy w Kętach

gdzie do pracy w KętachNa Podgórzu Wilamowickim, na północ od Beskidu Małego, w dolinie rzeki Soły, w powiecie oświęcimskim znaleźć można siedzibę gminy miejsko-wiejskiej, czyli Kęty. Pierwsza wzmianka o osadzie pojawiła się w 1238 roku. Prawa miejskie nadano 39 lat później. Pod koniec XVI wieku było to miasto królewskie starostwa oświęcimskiego w powiecie śląskim województwa krakowskiego. Aglomeracja może się poszczycić bardzo bogatą i burzliwą historią. Kęty należą do podkarpackiej strefy klimatycznej. Miasto położone jest na skrzyżowaniu dróg biegnących z Krakowa do Bielska-Białej i ze Śląska przez Oświęcim do Żywca. Aktualnie zajmuje areał 23,05 km² i posiada prawie 19 tysięcy mieszkańców.

Gospodarka i przemysł miasta

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że rynek pracy ma się tutaj całkiem dobrze. Na terenie Kęt prosperuje dobrze rozwinięty przemysł. Swoje siedziby ma tutaj kilka dużych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją i obróbką metali nieżelaznych. Z kolei największa z nich wytwarza profile aluminiowe dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego, wyposażenia wnętrz, maszynowego oraz wielu innych. Podstawowe profile jej działania to: profile aluminiowe, systemy okien, drzwi, fasad aluminiowych i rolet zewnętrznych,
opakowania giętkie, usługi budowlane (specjalistyczne usługi montażu fasad aluminiowych),
akcesoria budowlane (okucia okienne). Działają też firmy zajmujące się przemysłem spożywczym, maszynowym i drzewnym. W mieście pracę znajdą także kierowcy, ponieważ na terenie Kęt działa miejska spółka transportu autobusowego.

Warto wiedzieć

Układ urbanistyczny Kęt został wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *