dobczyckie propozycje

dobczyckie propozycjeO tym, że folklor i ludowe tradycje wracają do łask, wiedzą już chyba wszyscy. Jest to widoczne na terenie całego kraju. Tym bardziej cieszy fakt, gdy takie inicjatywy są wspierane nie tylko przez lokalne społeczeństwo, ale przede wszystkim władze.

Kogo warto wspierać

Pomoc jest widoczna, chociażby w postaci zaproszenia na różnego rodzaju wydarzenia lokalne. Daje to możliwość zaprezentowania twórcom swoich wyrobów, czy usług. A kto należy do tej grupy w Dobczycach? Prym wiodą oczywiście koła gospodyń wiejskich, wraz ze swoimi różnorodnymi wyrobami. Ponadto w mieście na szczególne wsparcie mogą liczyć także rękodzielnicy, właściciele agroturystyk, lokalni restauratorzy (zwłaszcza ci serwujący regionalne przysmaki). Dodatkowo na uwagę zasługują w Dobczycach również członkowie zespołów folklorystycznych i orkiestr.

Jak pomagać

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na wsparcie ludowych działaczy w swoim regionie, może wziąć przykład z dobczyckich władz. W tym roku, poza zaproszeniem na specjalny event i darmowym udostępnieniem stoisk wystawienniczych, twórcy otrzymają także pewien budżet. Mogą go spożytkować na zakup półproduktów. Te z kolei są niezbędne do przygotowania lokalnych specjałów. One z kolei będą sprzedawane podczas wydarzenia. Co ważne, cały dochód ze sprzedaży, pozostanie w rękach twórców. Zatem poza promocją, będzie również możliwość na zarobienie pewnych sum pieniędzy. Jak podkreślają sami uczestnicy, bardzo doceniają takie inicjatywy. Co ciekawe, samo wydarzenie jest dość niezwykłe dla przyjeżdżających do regionu turystów. Niektórzy specjalnie tak planują swój urlop, by zjawiać się tu każdego roku o określonej porze.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *