turnusy wakacyjne pomysłem na pracę

turnusy wakacyjne pomysłem na pracęW mieście, w którym rozwija się przemysł, nie do końca jest łatwo o pracę dla…. pedagogów i wychowawców. Nie mówiąc już o osobach, które jako kierunek studiów wybrały pedagogikę i chcą zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe.

Gdy żar leje się z nieba…

Czas wakacji stwarza doskonałą możliwość do pracy sezonowej. A jak wiadomo, nie ma chyba bardziej sezonowego zajęcia aniżeli różnego rodzaju turnusy i kolonie dla dzieci i młodzieży. Z jednej strony jest to okazja do efektywnego zorganizowania czasu dla najmłodszych i sprawienia, że wakacje mijają pod znakiem radości i zabawy. Z drugiej stwarza to możliwość utworzenia sezonowych miejsc pracy dla pedagogów właśnie. Zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Z doświadczenia wiadomo jednak, że tego typu zajęciem są zainteresowane szczególnie osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Wiedzą oni, że jest to znakomita okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń w opiece nad dziećmi, czy buntowniczą młodzieżą.

Wsparcie z zewnątrz

Co ciekawe, w mieście Chełmek, inicjatywa ta spotkała się ze wsparciem władz gminnych. Dzięki temu udało się uzyskać dofinansowanie z budżetu. Środki zostały spożytkowane bardzo kreatywnie. Uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w licznych warsztatach i pokazach. Uczyli się także wielu nowych rzeczy jak np. szycie. Patrząc na uśmiechnięte buzie, można mieć pewność, że było bardzo ciekawie.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *