dlaczego postanowienia noworoczne się spełniają

Badania pokazują, że ponad połowa zamierzeń pochodzących z początku roku, się spełnia. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Jordanowa.

Siła marzeń

W miasteczku, w którym stosunkowo ciężko jest znaleźć zatrudnienie, marzeniem każdego jest mieć pracę. W Jordanowie takie postanowienia ma przeszło 80% mieszkańców. Wśród nich są też i tacy, którzy chcą lepiej zarabiać lub po prostu zmienić branżę i się przekwalifikować. Psychologowie i doradcy zawodowi przekonują, że teraz jest najlepszy czas.

Pani Krysia jeszcze dwa lata temu była bezrobotna. Otrzymanie pracy w sklepie spożywczym było spełnieniem jej postanowienia noworocznego. Przygotowywała się do niego wcześniej i w zasadzie to zaczęłam już w grudniu, gdy było dużo pracy. Wykazała się taką pracowitością i zaradnością, że została w zespole.

Pan Wojtek marzył o własnej działalności gospodarczej. Podejmował wiele kroków, które przybliżały go do realizacji celu. Aż w końcu na początku zeszłego roku okazało się, że pojawiły się nowe środki unijne na dofinansowanie małych firm. Dzięki temu rozpoczął swoją przygodę z biznesem.

Pani Zosia była mamą na pełen etat. W całości poświęciła się wychowywaniu dzieci. Jednak one szybko wyrosły z pieluch i rozpoczęły edukację. Dlatego nasza bohaterka zapragnęła powrócić na rynek pracy. Nie było to łatwe ze względu na długą przerwę i brak miejsc pracy w mieście. Z pomocą przyszły staże, do których nabory ruszyły na początku zeszłego roku. Po 6 miesiącach wdrożenia pani Zosia okazała się fantastycznym pracownikiem i pracuje do dzisiaj.

Powyższe przykłady pokazują, że początek roku to doskonały moment na realizację swoich celów zawodowych. Eksperci twierdzą, że poza siłą mentalną, bardzo pomaga również dobra sytuacja na samym rynku pracy.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *