czy opłaca się nie pracować

czy opłaca się nie pracowaćWczesne wstawanie z łóżka, pośpieszne wychodzenie do pracy, stanie w olbrzymich korkach i wreszcie stres związany z wykonywaniem obowiązków zawodowych i pogodzeniem pracy na etacie z rolą małżonka, czy rodzica. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej zaczęli się zastanawiać, czy opłaca im się nie pracować.

Doskonała organizacja

Badania naukowców potwierdzają, że m więcej obowiązków spoczywa na naszych barkach, tym jesteśmy bardziej zorganizowani. Dotyczy to każdej sfery naszego życia. Zatem wykonywanie pracy zawodowej przyczynia się do kształtowania doskonałej organizacji.

Zdrowy sen

Wiadomo, że gdy za oknem szaro, zimno i ponuro, nikomu nie chce się wstawać z łóżka. Z drugiej jednak strony nie da się spędzić w nim całego życia. Dlatego, czy tego chcemy, czy nie, musimy z niego rano w końcu wyskoczyć. Jeżeli (tak, jak większość Polaków) masz problem z wczesnym wstawaniem, przygotuj sobie wieczorem wszystko, co tylko możesz. A zatem wyjmij z szafy i wyprasuj ubrania, zrób pyszny lunch i inne przekąski oraz odłóż na miejsce wszystkie rzeczy, które tworzą ogólny chaos i wrażenie bałaganu w mieszkaniu. Dzięki tym prostym krokom, poranki nie będą już takie straszne.

Relacje międzyludzkie

Warto pamiętać, że każdy szef (nawet ten najbardziej niedostępny) i współpracownik jest… człowiekiem. Przebywanie z innymi jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Z kolei izolowanie się (spowodowane brakiem pracy) sprawia, że znacząco spada poczucie naszej wartości.

Finanse osobiste

Wreszcie ostatni aspekt, czyli pieniądze. Jak wiadomo, każda praca wiąże się z otrzymywaniem wynagrodzenia. Bez względu na to, w jakiej sytuacji finansowej jesteś obecnie, pracując, możesz pomnażać swoje oszczędności lub lokować je w nowe inwestycje.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *