Sucha Beskidzka czyli miasto które edukuje

Sucha Beskidzka czyli miasto które edukujeStare porzekadło mówi: Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz. Słowa te doskonale odzwierciedlają obraz malowniczego miasta w powiecie suskim.

Każdy znajdzie coś dla siebie

W Suchej Beskidzkiej znajdziemy edukację odpowiednią niemal dla każdego. Począwszy od oddziałów przedszkolnych, poprzez szkoły podstawowe i średnie, a skończywszy na uczelni wyższej. Co bardzo ciekawe, na terenie miasta działa także szkoła zawodowa. To niezwykle ważne w dobie, w której na rynku pracy brakuje specjalistów z konkretnej branży.

Praca nie tylko dla kadry pedagogicznej

 Myśląc o branży edukacyjnej, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy pedagodzy. Pamiętajmy jednak, że placówki edukacyjne dają zatrudnienie również innym osobom. Poza kadrą naukową, wychowawcami i psychologami, w placówkach tych niezbędni są również doradcy zawodowi. Ponadto w Suchej Beskidzkiej pracę znaleźli również specjaliści z dziedziny administracji np. przemiłe panie pracujące w sekretariatach. Osoby dbające o ład i porządek na terenie placówek to kolejna spora grupa zatrudnionych. Nie sposób także nie wspomnieć o pracownikach stołówek szkolnych.

Jak zatem wynika z powyższej analizy, miasto faktycznie jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym na mapie regionu. Warto pamiętać, że poza zatrudnianiem nauczycieli i pedagogów, daje pracę także wielu innym specjalistom z dość zróżnicowanych dziedzin.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *