niełatwa branża edukacyjna

niełatwa branża edukacyjnaSektor przemysłowy jest zdecydowanie najprężniej działającym w mieście. Na kolejnej pozycji uplasowała się niełatwa branża edukacyjna. W czym tkwi jej fenomen i jednocześnie problem? Zapraszam do artykułu.

Reforma szkolnictwa

Odpowiedź tkwi rzecz jasna na szczeblu zarządzającym całym krajem, bo chodzi o niedawno przeprowadzoną reformę szkolnictwa. Gimnazja, które nagle zniknęły, sprawiły, że na wielu nauczycieli padł cień strachu.

Warto jednak podkreślić, iż na terenie Gorlic funkcjonuje kilka zespołów szkolnych, które zatrudniają wielu pedagogów i nauczycieli. Ponadto są także miejscem pracy dla wielu innych specjalistów. Jeszcze więcej jest tutaj przedszkoli. Większość z nich ma charakter niepubliczny i stawia na wysoce wyspecjalizowaną kadrę. Podobnie jest ze szkołami średnimi, a także uczelniami wyższymi. W Gorlicach działają 2 ośrodki zamiejscowe. Jeden należy do uczelni krakowskiej, drugi zaś tarnowskiej.

Warto podkreślić, że w ostatnich czasach cały sektor edukacyjny podlega ciągłym zmianom i licznym transformacjom. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie tylko w Gorlicach jest to nadal prężnie działający sektor, który zapewnia miejsca pracy. Ponadto szkolnictwo istnieje od bardzo dawna i jest niezwykle potrzebne społeczeństwu. Gdy go zabraknie, zabraknie wykwalifikowanych specjalistów i świetnych pracowników pozostałych branż.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *