Dąbrowa Tarnowska szkoli od podstaw

Dąbrowa Tarnowska szkoli od podstawJak to dobrze, że w naszym kraju są osoby u władzy, które dostrzegają problemy nie tylko przeciętnego Polaka. Widzą także, z czym borykają się osoby, dla których obca jest cyfryzacja.

Era komputerowego świata

Przyszło nam żyć w czasach, w których wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Zakup nowego sprzętu AGD czy RTV to kilka kliknięć myszką. Wybór menu dla rodziny również nigdy nie był tak prosty i szybki. Nawet aplikowanie na wymarzone stanowisko jest możliwe z użyciem internetu. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, że są wśród nas osoby, które nie potrafią korzystać z tego dorobku cywilizacyjnego? Najczęściej są bierne zawodowo lub zarabiają bardzo niewiele i nie stać ich na zakup sprzętu. Nie wspominając już o nauce jego funkcjonowania. W grupie tej są także emeryci i renciści.

Projekt na miarę XXI stulecia

W związku z powyższym, w Dąbrowie Tarnowskiej działa projekt e-Mocni. Jego głównym zadaniem jest wskazanie uczestnikom realnych korzyści, które wynikają z posiadania cyfrowych umiejętności. Dodatkowo w programie są także praktyczne umiejętności obsługi komputera, urządzeń biurowych jak np. drukarka czy skaner. Nie zabraknie również podstaw poruszania się w internetowej przestrzeni i wyszukiwania niezbędnych informacji jak np. portale z ofertami pracy. Warto podkreślić, że cały program obejmuje aż 9 obszarów tematycznych. A wśród nich znalazły się: edukacja, sprawy życia codziennego, zarządzanie finansami, relacje z bliskimi, praca i rozwój zawodowy, zdrowie, odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie oraz religia i potrzeby duchowe. Co bardzo ważne to fakt, iż w szkoleniu mogą brać udział także osoby, które pierwsze kroki z komputerem mają już za sobą. Projekt jest realizowany aż w 101 gminach na terenie kraju.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *