przekwalifikowanie się

przekwalifikowanie sięWydawać by się mogło, że mieszkańcy stolicy województwa małopolskiego mają łatwiej niż inni. Z jednej strony faktycznie tak jest. Rynek pracy stwarza tutaj olbrzymie możliwości. Ludzie są bardzo aktywni i przedsiębiorczy. W efekcie powstaje mnóstwo nowych miejsc pracy. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o sporej konkurencji wśród pracowników. Poniższy artykuł jest odpowiedzią na pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy znaleźć pracy. Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Wystarczy się przekwalifikować, czyli zmienić zawód, branżę lub kwalifikacje. Okazuje się jednak, że jest jeszcze kilka innych sytuacji, w których warto zmienić swój zawód. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

Wypalenie zawodowe

To jeden z najczęstszych powodów zmiany pracy. Niestety może zdarzyć się każdemu. Są nawet pewne grupy zawodów, które obarczone są stosunkowo wysokim stopniem występowania tego zjawiska. Jeżeli zaczynasz odczuwać pierwsze objawy wypalenia, spróbuj natychmiast reagować. Najlepiej porozmawiać o tym szczerze ze swoim przełożonym.

Brak możliwości dalszego rozwoju

Niestety są takie sytuacje, w których firma lub sama branża nie jest już w stanie zapewnić nam rozwoju. Okazuje się, że został już osiągnięty pewien poziom i nic więcej nie da się zrobić. Wtedy również w naszej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza.

Niezdolność do pracy

Sytuacja taka może się zdarzyć w wyniku nieszczęśliwego urazu lub innych czynników fizycznych. Czy zatem osoba, która nie ma możliwości dalszej pracy na konkretnym stanowisku, powinna zaprzestać dalszej aktywności zawodowej? Absolutnie nie. W takiej sytuacji warto się zastanowić, jaka inna praca może być przez nas wykonywana.

Jak zatem widać, sytuacji, w których zaistnieje potrzeba zmiany swoich dotychczasowych kwalifikacji, może być całkiem sporo. Warto zatem pamiętać o możliwości skorzystania z różnego rodzaju kursów i szkoleń. Co ciekawe, w samym Krakowie wiele z nich jest zupełnie darmowych.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *