a może czas na własną firmę

a może czas na własną firmęJak myślisz, gdzie łatwiej, bardziej opłacalne jest otwarcie działalności gospodarczej? Odpowiedź A: w niewielkim miasteczku, gdzie brak jest konkurencji (nie ma tam nawet innych firm spoza kręgu twojej konkurencji). Odpowiedź B: w aglomeracji, w której gospodarka jest na stosunkowo rozwiniętym poziomie, ale jest tam też twoja konkurencja (a nawet jest ona dość liczna). Jeżeli nurtuje cię odpowiedź na to pytanie, zapraszam do dalszej części artykułu. Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Własny biznes

Dla wielu młodych i przedsiębiorczych osób własna firma brzmi jak spełnienie marzeń. Być swoim własnym szefem, realizować swoje cele, kierować przedsiębiorstwem zgodnie z własnym pomysłem… To tylko początek szeregu działań, które w głowie wyliczają przedsiębiorcy. Jak się okazuje, założenie własnej firmy jeszcze nigdy nie było tak proste. Wszelkie procedury są szczegółowo wyjaśniane niemal na wyciągnięcie ręki. Większość niezbędnych dokumentów można znaleźć w internecie. Z kolei środki na start można bardzo łatwo pozyskać z funduszy unijnych. Warto zatem próbować.

Konkurencja w Kętach

Dla większości mieszkańców miasto jest dość hojne pod kątem zatrudnienia. Działa tutaj dość sporo firm, a konkurencja jest wysoka. Można zatem pomyśleć, iż w Kętach nie warto otwierać własnej działalności. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, to właśnie na terenach o rozbudowanym rynku pracy, łatwiej jest znaleźć potencjalnych klientów. Jaki jest tego powód? Otóż mieszkańcy są bardziej skorzy do zakupów, ponieważ posiadają niezbędne środki pieniężne. Jak pokazują liczne badania, społeczeństwo w sytuacji, gdy nie pracuje, zaspokaja tylko podstawowe potrzeby. Z kolei, gdy ludzie są aktywni zawodowo, wybierają także te produkty bądź usługi, które zaspokajają potrzeby wyższego rzędu. Świetnym przykładem mogą być chociażby usługi fryzjerskie lub kosmetyczne.

Podsumowując, zdecydowanie łatwiej ruszyć z własną firmą w miejscu, gdzie ludzie mają pracę. Nawet jeżeli przeraża nas liczna konkurencja. Społeczeństwo, które osiąga regularne dochody, będzie chętnie korzystać z naszych usług lub kupować oferowane przez nas produkty.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *