sportowo kulturalne oblicze rynku pracy

sportowo kulturalne oblicze rynku pracyZdaniem wielu Polaków sektory takie jak sport, czy kultura nie są dochodowymi. Co za tym idzie nie generują zysków, czyli nie ma w nich możliwości na zatrudnianie pracowników. Czy faktycznie tak jest? Przenieśmy się do Skawiny, aby sprawdzić szczegóły i odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam.

Centrum kultury i sportu

Miasto Skawina jest tylko tutaj tylko przykładowe. Ponieważ jak się okazuje podobnych jest więcej. Otóż w tego typu aglomeracjach to samorządy finansują centra kulturalno-sportowe. Co za tym idzie, oferują one nowe miejsca pracy. Ze względu na charakter działalności, niejednokrotnie są to zajęcia w niepełnym wymiarze czasu pracy. Choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Grupy artystyczne i nieśmiertelny folklor

W Skawinie działa szereg grup, które skupiają artystów z różnych dziedzin. Na pierwszy plan zdecydowanie wybijają się tancerze. Do wyboru jest taniec towarzyski, jak i nowoczesny. Jest również coś dla najmłodszych, czyli zajęcia z rytmiki.

Całkiem prawdopodobne jest to, że w skawińskich kółkach teatralnych szkolą się właśnie przyszli aktorzy wielkiego kina. Warto podkreślić, że omówione wyżej aspekty (a także wiele innych) stanowią lokalny folklor. Nurt, który wydaje się być nieśmiertelny i to nie tylko w sztuce.

Reasumując, miasto Skawina jest doskonałym przykładem na to, że często zapomniane bądź pomijane dziedziny jak sport i kultura, stanowią kolejne miejsca pracy.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *