jak pobudzać przedsiębiorczość w Miechowie

jak pobudzać przedsiębiorczość w MiechowieMieszkańcy mniejszych miast, takich jak Miechów mają dużo mniejszy dostęp do różnych informacji, które zachęcałyby do podejmowania przedsiębiorczych przedsięwzięć. Rodzice dużo rzadziej prowadzą bowiem własne firmy. Powoduje to, że wiele osób nie ma w nich przykładu, że przedsiębiorczość może się opłacać bardziej niż praca na etacie. Coraz więcej jest jednak inicjatyw, które mają za zadanie podwyższać wiedzę z tego zakresu, a co za tym idzie, zachęcać do postaw przedsiębiorczych.

Jakie inicjatywy są najbardziej skuteczne?

Zachęcanie do postaw przedsiębiorczych powinno odbywać się jeszcze w czasie edukacji w szkole średniej. To właśnie tam młodzież powinna mieć dostęp do przykładów z życia przedsiębiorców oraz otrzymać pakiet podstawowych informacji na temat prowadzenia własnej działalności. Jeśli jednak w szkołach w Miechowie zabrakło dodatkowych zajęć w takim zakresie, jak to często zdarza się w mniejszych miejscowościach, wcale nie jest za późno.

Dla osób, które wkroczyły już na ścieżkę zawodową, organizowane są co jakiś czas targi pracy oraz dofinansowywanie szkolenia, które mają zachęcać do rozwoju zawodowego, ale również kształtować postawy przedsiębiorcze w pracownikach.

Dzięki nim wiele osób może w ogóle dowiedzieć się, z czym wiąże się prowadzenie własnej firmy zarówno od strony bardziej praktycznej, jak i tej bardziej formalnej. Zwiększenie postaw przedsiębiorczych może spowodować, że młodzi ludzie zdecydują się na zakładanie swoich firm w miejscowości rodzinnej, a to ma natomiast proste przełożenie na zwiększenie miejsc pracy oraz ożywienie gospodarcze.

Podziel się swoją opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *