Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
Specjalista ds. patentowych / european patent attorney
Miejsce pracy: Kraków
Numer: StPr/24/5982
OBOWIĄZKI:
Uczestnictwo w spotkaniach przeglądowych komisji patentowych. Identyfikowanie wartościowych ujawnień, które mogłyby wzbogacić nasze istniejące portfolio. Współpraca z wynalazcami w celu właściwego uchwycenia ich pomysłów i wynalazków oraz składanie odpowiednich ujawnień do rozpatrzenia przez właściwą komisję patentową. Udział w przeglądach innowacyjnych produktów i/lub wydań oprogramowania. Pisanie, składanie i prowadzenie wniosków patentowych w języku angielskim w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) i/lub w zagranicznych urzędach patentowych. Zabezpieczanie i przygotowywanie kodu źródłowego stworzonego w Polsce i gdzie indziej do rejestracji w Urzędzie ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych; i nadzorowanie zewnętrznych prawników w zakresie niektórych aspektów zleconych na zewnątrz spraw patentowych. Specjalista ds. patentów może również zostać przydzielony do konkretnej jednostki biznesowej lub centrum badawczo-rozwojowego i być głównym kontaktem patentowym dla tej jednostki biznesowej/centrum, w tym zajmować się szkoleniem i rozwojem klienta, rozumieć działalność klienta i istniejące portfolio patentowe oraz doradzać firmom w generowaniu aktywów o wysokiej wartości i dużym wpływie w ramach i poza ich codziennymi działaniami biznesowymi. Specjalista ds. patentów będzie codziennie współpracować i komunikować się z innymi prawnikami patentowymi, agentami, inżynierami i profesjonalistami administracyjnymi , zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz grupy. Od Specjalisty ds. patentów można oczekiwać okresowego uczestnictwa w sesjach eksploracji/zbierania wynalazków. Wsparcie w zakresie sporów sądowych/licencji może być również okresowo wymagane przez liderów ds. sporów sądowych/licencji w grupach PS&O i/lub Business Legal. Specjalista ds. patentów może być również poproszony o mentoring wynalazców z nowymi pomysłami, aby pomóc im rozwinąć się i sprostać strategicznym potrzebom firmy w zakresie portfolio. Specjalista ds. patentów może być również poproszony o pomoc w zarządzaniu bieżącym wydanym portfolio patentów i strategicznym ukierunkowaniu tego portfolio. Może to obejmować podejmowanie i/lub pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących rent, decyzji dotyczących zgłoszeń zagranicznych, klasyfikacji patentów, analizy portfolio, eksploracji istniejących wniosków w celu uzyskania dodatkowego pokrycia, analizy konkurencji i identyfikacji dalszych strategicznych obszarów zainteresowania.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: z zakresu elektrotechniki, elektroniki, systemów komunikacyjnych itp
Język: angielski, w mowie - C1 - zaawansowany, w piśmie - C1 - zaawansowany

Wymagania inne:

Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich) z zakresu elektrotechniki, elektroniki i systemów komunikacyjnych, fizyki, inżynierii systemów lub informatyki. Preferowane są kwalifikacje Europejskiego Urzędu Patentowego, choć rozważymy również osoby będące w trakcie uzyskiwania takich kwalifikacji czyli aktualna rejestracja w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) poprzez zdanie Europejskiego Egzaminu Kwalifikacyjnego (EQE) lub aktualny postęp w kierunku takiego zdania. Szeroka znajomość przepisów patentowych EPO oraz wprowadzenie do i/lub znajomość zagranicznych przepisów patentowych. Pięcioletnie doświadczenie w zakresie własności intelektualnej. Doświadczenie zawodowe w zakresie redagowania, edytowania i/lub przeglądania ujawnień patentowych i/lub wniosków patentowych w określonych dziedzinach specjalizacji. Wiedza i świadomość jednej lub więcej z bezprzewodowych i przewodowych technologii sieciowych i komponentów, szerokopasmowego (3G, 4G, 5G), radia mobilnego (LMR), protokołu internetowego, protokołu inicjowania sesji (SIP), koncepcji transmisji i zakłóceń częstotliwości radiowych, technik kodowania i dekodowania transmisji i odbioru bezprzewodowego, rozwoju oprogramowania (OOP, Agile Dev. itp.), zasad rozwoju i wdrażania chmury, koncepcji UIUX, kodowania i dekodowania wideo, kodowania i dekodowania audio, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, CNN, LLM, analizy danych, mieszanej rzeczywistości, analizy wideo i audio, blockchain i/lub bezpieczeństwa (fizycznego i elektronicznego) i szyfrowania będą dodatkowym atutem. Zdolność do prezentowania materiałów technicznych odbiorcom technicznym i nietechnicznym. Doświadczenie i/lub świadomość wymogów i/lub procesów kontroli eksportu w USA i na arenie międzynarodowej. Doskonałe umiejętności interpersonalne i pracy zespołowej. Doskonałe umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej. Wcześniejsza znajomość systemów EPO Espace i CMS, Google Apps for Business i/lub Lecorpio jest preferowana, ale nie jest wymagana.

Miejsce pracy:

Kraków

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 19 750 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie