Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
Menedżer ds. monitorowania platform danych
Miejsce pracy: Kraków
Numer: StPr/24/4998
OBOWIĄZKI:
Projektowanie i wdrażanie rozwiązań w zakresie obserwowalności obejmujących rejestrowanie, monitorowanie, śledzenie i ostrzeganie, zwiększających widoczność systemów i umożliwiających szybsze odzyskiwanie danych po incydentach. Automatyzacja zarządzania systemami, skupienie się na wydajności, skalowalności i poprawie wykorzystania. Zapewnianie, że wszystkie projektowane usługi i rozwiązania są tworzone zgodnie z ramami polityki informatycznej spółki i są w pełni uprzemysłowione do użytku przez klientów i grupy technologiczne. Aktywne uczestnictwo w Community of Practice (COP) dla SRE oraz promowanie dyscyplin i praktyk SRE, w tym SLO i SLI. Praca w środowisku opartym na danych w celu ustalania, monitorowania i osiągania ambitnych celów w zakresie dostępności i jakości danych. Wykrywanie (rejestrowanie, monitorowanie, ostrzeganie), rozwiązywanie (ocena, komunikacja, rozwiązywanie) i zapobieganie (adaptacja, ocena, przegląd) problemów związanych z dostępnością i jakością danych. Opracowywanie i utrzymywanie pulpitów nawigacyjnych, alertów i wizualizacji w celu zapewnienia wglądu w zachowanie platformy danych. Współpraca z programistami i zespołami operacyjnymi w celu optymalizacji wydajności i dostępności systemu.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
Język: angielski, w mowie - C1 - zaawansowany, w piśmie - C1 - zaawansowany

Wymagania inne:

kierunek wykształcenia: informatyka, inżynieria komputerowa lub pokrewne, biegła znajomość inżynierii danych, biegłość w nauce o danych i analityce danych. Biegła umiejętność wdrażania i zarządzania narzędziami obserwacyjnymi, takimi jak Grafana, Prometheus i ELK. Umiejętność pracy z narzędziami do orkiestracji ETL i zarządzania przepływem pracy, takimi jak Airflow, Wherescape, DBT i Matillion. Umiejętność pracy z SQL, Snowflake, Redshift, AnzoGraph DB i/lub innymi platformami DBMS i narzędziami do przetwarzania Big Data. Umiejętność pracy z platformami infrastruktury chmurowej (np. AWS, Azure, GCP) oraz platformami logowania i monitorowania, takimi jak SIEM lub Splunk. Biegła znajomość języków skryptowych, takich jak Python, Java, Bash lub PowerShell. Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i analityczne. Silne umiejętności komunikacji i współpracy. Myślenie strategiczne, kwestionowanie status quo. Umiejętność prezentacji. Doświadczenie w zarządzaniu i optymalizacji wydajności i dostępności systemu. Znajomość najlepszych praktyk bezpieczeństwa w zakresie monitorowania i obserwowalności systemu.

Miejsce pracy:

Kraków

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 31 250 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie