Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego
Kelner
Miejsce pracy: Chełmiec
Numer: StPr/24/2027
OBOWIĄZKI:
1. Organizowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami i przepisami BHP ergonomii, ochrony ppoż., ochrony środowiska, utrzymywanie porządku na stanowisku pracy2. Przygotowywanie sali konsumpcyjnej do obsługi kelnerskiej, tj.: przygotowanie (polerowanie) sztućców, szkła, porcelany oraz naczyń do wydawania potraw i napojów, nakrywanie stołów do konsumpcji z uwzględnieniem pory dnia i składanego zamówienia oraz z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych (np.kompozycje kwiatowe);3. Udzielanie konsumentowi informacji dotyczących jadłospisów, wartości odżywczych potraw i technologii ich przyrządzania.4. Doradzanie konsumentowi odpowiedniego asortymentu potraw i napojów w zależności od wymagań dietetycznych, przyzwyczajeń i specyfiki kuchni.5. Pobieranie potraw i napojów z kuchni i bufetów oraz ocenianie ich dekoracji i estetyki;6. Serwowanie potraw i napojów;7. Sporządzanie lub wykańczanie potraw w obecności konsumenta8. Posługiwanie się narzędziami i przyrządami typu: tace, wózki kelnerskie do serwowania potraw, przyrządy do otwierania puszek i butelek, sztućce do serwowania potraw;9. Obsługiwanie maszyn i urządzeń stosowanych w części handlowej zakładu gastronomicznego, np.: elektronicznych kas kelnerskich, kalkulatorów, komputerów, kostkarek do lodu;10. Zmiana nakryć i obrusów w obecności konsumenta;11. Sprzątanie ze stołów z zachowaniem odpowiedniej kolejności i warunków higienicznych;12. Inkasowanie należności; rozliczanie z pobranych potraw i napojów oraz dziennego utargu;13. Obsługiwanie uczestników przyjęć okolicznościowych z uwzględnieniem obowiązujących zasad nakrywania stołów, rozsadzania gości, pierwszeństwa obsług14. Opracowywanie katty potraw i napojów na przyjęcia okolicznościowe;15. Propagowanie nowych wyrobów kulinarnych i napojów.Staż w Chełmcu w godz. 10.0-18.00
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: zasadnicze zawodowe

Wymagania inne:

osoba zdrowa

Miejsce pracy:

Chełmiec

Rodzaj umowy:

Nie dotyczy

Wynagrodzenie brutto:

1 994,4 PLN

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego