Odpowiedź na to pytanie pojawi się już na samym początku artykułu. Oczywiście, że miasto jest proturystyczne. Zarówno mieszkańcy, jak i władze zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest zrównoważony rozwój całego regionu. Czyli poza rozkwitem gospodarczym, należy także zintensyfikować działania w zakresie krajoznawstwa swojej ziemi. W jaki sposób można to robić? Odpowiedź chyba udało się znaleźć mieszkańcom Tarnowa.
Opowiem wam o moim mieście
Chyba nie ma lepszego sposobu na zaprezentowanie swoich rodzinnych stron aniżeli internet. Ta magiczna sieć ma możliwość dotarcia do najdalszych zakątków globu ziemskiego. Dlatego Tarnów chwali się nie tylko swoimi zabytkami. Twórcy i współtwórcy serwisu internetowego zadbali także o to, by czytający mogli natrafić na fakty i miejsca, które zdecydowanie wyróżniają ich miasta na mapie Polski.
Czy wiecie, gdzie znajduje się..
Dzięki temu powstała bardzo interesująca seria na temat miejscowych faktów, zabytków i miejsc godnych odwiedzenia. A czy wiecie, gdzie można znaleźć jedyną w Polsce “malowaną wieś”? Jest ona właśnie w okolicach Tarnowa. Podobnie zresztą jak największy w całej Małopolsce drewniany kościół i barokowa rezydencja o charakterze obronnym. Okolica oferuje także prawdziwą gratkę dla miłośników przyrody nieożywionej i różnego rodzaju skał. A jest nią skamieniałe miasto zlokalizowane na terenie rezerwatu przyrody o powierzchni 14,91 ha. To oczywiście dopiero początek atrakcji. Więcej zobaczyć można po przybyciu do Tarnowa. Jak to dobrze, że mieszkańcy tych regionów są przychylni turystom i bardzo chętnie ich przyjmują.