Praca: Specjalista ds. finansowych i rozliczeń

Celkar Sp. z o.o. jest firmą handlową branży motoryzacyjnej wyspecjalizowaną w sprzedaży części samochodowych do samochodów lekkich dostawczych. Na rynku istniejemy niemal 20 lat, jesteśmy firmą rodzinna z tradycjami, która równocześnie inwestuje w przyszłość i rozwój. Zatrudniamy ponad 100 osób, przede wszystkim w siedzibie firmy w Niepołomicach pod Krakowem. W związku z rozwojem Firmy poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista ds. finansowych i rozliczeń

Miejsce pracy: Niepołomice

Zadania:
  • Przygotowywanie płatności, księgowanie i rozliczanie kompensat oraz cesji
    • Księgowanie wyciągów bankowych i kart kredytowych, uzgadnianie kont rachunków bankowych, raport konta środki pieniężnych w drodze,
    •  Przygotowywanie i wprowadzanie przelewów
    • Rozliczanie wychodzących i przychodzących płatności, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy celem wyjaśniania rozbieżności płatniczych,
    • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami,
    • Obsługa faktoringu,
    • Rozliczanie i kontrola rozliczeń kas.
  • Windykacja (postępowanie upominawcze, windykacja telefoniczna, postępowanie ubezpieczeniowe)
    • Rozwój narzędzi windykacyjnych
    • Nadzór nad polisą należności
  • Przygotowywanie dokumentów związanych z wyjazdami służbowymi oraz raportów o pobranych zaliczkach
  • Nadzór nad umowami telefonicznymi, pozyskiwanie nowych numerów
  • Administrowanie umowami z dostawcami benefitów (Lux Med., OK system itp.)
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP, banki)
Wymagania:
  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku
  • Mile widziana znajomość systemu Enova
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub kursy zawodowe - mile widziane dodatkowe szkolenia
  • Znajomość przepisów związanych z dochodzeniem należności oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce
  • Znajomość teoretyczna i praktyczna narzędzi wykorzystywanych w windykacji (wezwania, obsługa polisy należności)
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość obsługi komputera: MS Office
  • Umiejętność tworzenia zestawień i analiz MS Excel
  • Umiejętności analityczne połączone z umiejętnością dzielenia się informacją
  • Asertywność konsekwencja w dążeniu do określonych celów
  • Sumienność, rzetelność, terminowość
Oferujemy:
  • Stabilną, długoterminową pracę w firmie o długiej tradycji i mocnej pozycji na rynku w skali całej Europy
  • Wzajemne zaufanie, dobrą atmosferę i pozytywną kulturę organizacji
  • Możliwość rozwoju, szkoleń i współpracy z wieloma działami firmy i klientami zewnętrznymi
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej i dofinansowanie do programu OK System
W celu aplikowania prosimy przejść pod adres: https://www.praca.pl/specjalista-ds-finansowych-i-rozliczen_1949740.html